Kimyaturk Kimya Forumu
Aralık 22, 2014, 10:31:16 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Forum   Yardım Takvim Giriş Yap Kayıt  
Reklam Alanı

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: iş kurmak ile ilgili  (Okunma Sayısı 4502 defa)
A A A A
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
mymessage
Yeni Üye
*

Üyenin toplam puanı 9
Çevrimdışı Çevrimdışı

Teşekkür
-Edilmiş: 16
-Alınan: 39

HAYAT İŞTE...

Site
« : Haziran 22, 2009, 12:02:04 ÖÖ »

arkadaşlar, iş kurma konusunda tavsiye edebileceğiniz bir alan var mı? ne üretelim ki iş yapalım? tavsiyelerinizi bekliyorum.

HAYAT İŞTE...
Kimyaturk Kimya Forumu
« : Haziran 22, 2009, 12:02:04 ÖÖ »

Reklam Alanı
ALTINTAŞ
Deneyimli Üye

Üyenin toplam puanı 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

Okul: işletme fakültesi
Meslek: İktisatçı &İşletmeci
Firma: S&A ALTINTAŞ İLAÇ KİMYA TARIM

Teşekkür
-Edilmiş: 5
-Alınan: 107

Site
« Yanıtla #1 : Haziran 22, 2009, 02:11:15 ÖS »

arkadaşlar, iş kurma konusunda tavsiye edebileceğiniz bir alan var mı? ne üretelim ki iş yapalım? tavsiyelerinizi bekliyorum.
   Sayın arkadaşım küçük bir mikser al temizlik maddeleri üretimi yap her zaman belirli bir piyasası vardır bu işin yalnız fazla borçlanmadan küçük bir sermaye ile öğrenerek geliştirmeni tavsiye ederim...özellikle oto yıkama ve bakım ürünleri konusunda piyasada epey bir gelişme var..

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor
Kayıt Olunuz Ya da Giriş Yapınız
MİFERAS
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Haziran 23, 2009, 08:25:24 ÖÖ »

Merhaba,

ben de manisa bölgesinde temizlik ürünleri işine girmeyi düşünüyorum. Fizibilite çalışmalarına başladım. YArım ve önerilerinizi beklerim...
cem--yilmaz
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Haziran 25, 2009, 11:04:08 ÖS »

soracagım soruya yenı bır baslık acmak ıstemedım burdan bu konuyu soyle gelıstırmek ıstıyorum. bır sırket kuramak ıstedıgımızde muhasebesel anlamda ne gıbı evraklar gerekır ve bunun malıyetı nedır. ısın satıs ve paraz ayagında ne gıbı sıkıntılar cıkabılır evrak anlamında *? ılgınız ıcın tesekkur ederım
MİFERAS
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Haziran 26, 2009, 08:44:19 ÖÖ »

Merhaba,

bence; şirket kurmaya niyet önemli ama pazarı ii araştırmak en önemlisi, ürünü yaparsın ama satamadıktan sonra ne kıymeti var. Pazar araştırmasını yapıp, tamam ben bu işi yaparım derseniz gerisi zaten gelecektir. Sonrası için ayrıca konuşuruz.

İyi çalışmalar, bol kazançlar...
nelea
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Haziran 26, 2009, 03:04:00 ÖS »

Kimyacılar,sanayinin zencileridir.Devlette terör örgütü gibidir.en ufak bir yatırıma kalsan bile çevre bakanlığından başlamak üzere bir sürü izin alman gerekli.Önce CEdD denen ucubeyi yapacan,oradan geçemessen herşeyi unut.
Mümkünse herşeyi ama herşeyi devlete bulaşmadan yapmaya çalış,merdiven altında üretim yap,yanında çalıştırdıklarını emeklilerden seç ssk ya bulaşma,Çalışma müdürlüğünden gelirlerse kapıları kapat ortalıkta gözükme gerçi gelenler mühendis kökenli kalender insanlardır ama 24 maddelik listeleri var her yerden sorun bulabilirler.Atık suyun varsa desarj izni alman gerekir (araba yıkaması yapsan bile),sıcaklık gerektiren reaksiyon yaparsan emisyon izni alman lazım,bunları aşarsan belediyeden GSM alabilrsin,mümkünse faturasız alıp faturasız sat maliyeye bulaşma
bu dediklerimin tersini yaparsan batarsın
ben malesef hep tersini yaptım,hala daha gsm ile uğraşmaktayım

Mesajınıza teşekkür eden üyeler:

ShangTsung

Bu mesaj için, 1 üye teşekkür etti!
MİFERAS
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Haziran 26, 2009, 03:30:18 ÖS »

Allah kolaylık wersin diyebiliyorum sadece nelea ya..
synax123
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Temmuz 30, 2009, 11:06:16 ÖS »

Borçla başlamayın bu işe , en az parayla en fazla ekipmanı oluşturun.Borçla başlamayın paranızı hep hammadde alımına ayırın.Yeni başlayacağınız için hiçbir hammadde firması vadeli mal vermez size doğal olarak nakit alıp , mamulü vadeli satacaksınız finans durumunuzu sıkı disiplin altına alın.Borçla başlamayın ekipmanı makineler alıp kurmaya başlamayın ; dolum , imalat  olabildiğince basit bütçeyi sarsmayacak çok emek az para gerektirecek sistemlerden oluşsun.Borçla başlamayın işe , hammadde firmalarının dayattığı ürünlerin mutlaka muadilini bulmaya çalışın , verdikleri veya verecekleri formülleri geliştirip kendi formulasyonunuzu çıkarmaya bakın;formüllerde adı geçen gram ölçekte kullanacağınız ama size 195 kg'lik varillerde verilmeye çalışılan ürünlerin mutlaka ama mutlaka muadilini bulun yada öğrenin.Piyasada varolmayan bir ürün bulmaya çalışın , bulamadıysanız çok iyi araştırın doymuş veya oyuncusunun çok olduğu ürünleri imal edip satmak için uğraşmayın.Borçla başlamayın , satış aşamasında genelde toptancıyla çalışılır , verdiğiniz üründen başka ürün talepleride olacaktır hemen heyecana kapılıp üretmek için kendinizi paralamayın zira diğer toptancıların o mallara dair hiçbir talebi olmayabilir.İlk kez iş yapacağınız tanımadığınız firmalar direkman tonajlı ürün çekip upuzun vadeli çek veriyorlarsa bilinki ( piyasadaki adları KALK GİDELİMCİ ) çekin vadesinde karşıızda kimse olmayacak. 
Borçla başlamayın bu işe diye uyarmışmıydım Gülümseme Dilimin döndüğünce anlatmaya çalıştım umarım faydam dokunmuştur.Saygılarımla...
MİFERAS
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Temmuz 30, 2009, 11:20:02 ÖS »

Çok teşekkürler tavsiyeleriniz için....

Mesajınıza teşekkür eden üyeler:

mehmet78

Bu mesaj için, 1 üye teşekkür etti!
bozkurt23
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Nisan 29, 2013, 12:42:51 ÖS »

arkadaşlar kozmetik(şampuan,duş jeli,krem vb gibi kişisel ürünler) ile deterjan gibi ürünler (prosesleri hemen hemen aynı) bu ürünlerle ilgili yapılmış bir fizibilite çalışmasına sahip olan arkadaş var mı?yardımlarınızı bekliyorum.  atarsanız memnun olurum..

Düzenleyen:yseckiner

Sitemizde mail adresi paylaşmak yasaktır. Paylaşımlar web sitesi üzerinden yapılacaktır.
« Son Düzenleme: Nisan 29, 2013, 01:31:33 ÖS Gönderen: yseckiner » Kayıtlı
bozkurt23
Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Nisan 29, 2013, 01:18:41 ÖS »

pardon mail adresi yazmak yasakmış bilmiyordum...
samet05203
Profesyonel Üye

Üyenin toplam puanı 446
Çevrimdışı Çevrimdışı

Okul: DİCLE ÜNİVERSİTESİ
Firma: AYAN KİMYA

Teşekkür
-Edilmiş: 87
-Alınan: 758

« Yanıtla #11 : Mayıs 24, 2013, 11:33:02 ÖS »

arkadaşlar hangi işi yapacaksanız yapın mutlaka anladığınız bildiğiniz işi yapın yosa çok paranız gider bunları bir kaç örnekle anlatmaya çalışayım.
örneğin imalat yapamaya çalışıyorsunuz ancak hiçbir bilginiz olmadığından deneme yanılma yoluyla ilerliyorsunuz.tabi bu deneme yanılma yolu işi iyi bilen kimyacıların deneme yanılmasından biraz farklıdır.işi bilen 5 kere uğraşır iki günde oalyı çözerse diğeri on yılda çözer gibi düşünün bu da hem emek ,hem zaman,hem de para kaybı anlamına gelir.ve on yıl geçtikten sonra kafaya doladığınız o şeyi halen daha çözememe ihtimaliniz de var.

örneğin profesyonel ürünlerin satışını yapıyorsunuz ve bu konuda uygulama bilgisi gerekli ve bir kimyasalı çalışma konsantrasyonunu yanlış teblig ettiniz karşı tarafa veya uygulamayı direk kendiniz yaptınız ve sonuç kötü oldu buradan çıkacak zararı tazmin yoluyla hem maddiyat kaybı hem müşteri kaybını beraberinde getirecektir.

ancak bu iki işten de anlamıyorsanız anlayanların yanında çalışarak bu işler nasıl yapılıyor diye bilgi sahibi olmak gerekir direk balıklama atlamak yanlıştır diye düşünüyorum.

NE DEMİŞ ATALARIMIZ "DAMLAYA DAMLAYA TİTRASYON OLUR"
www.ayankimya.com
aydint33
Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Mayıs 25, 2013, 12:34:17 ÖÖ »

Temizlik malzemeleri üretimi düşünen arkadaşlara bir tavsiyede benden...  ( akıl vermek para vermekten daha kolay ve keyifli bir iş), Şayet iyi bir sermayeniz yoksa üretimden önce ürün  satış ve pazarlamasını yapın, çok uygun fiyatlara ürün bulabilirsiniz hatta bayilik yapabilirsiniz (tavsiye ederim)...  Benim param çok derseniz bu işten anlayan ( şayet kendi bilginiz yoksa) bir kimya mühendisi , satış elemanı, üretimde çalışacak işçi kiralık yer, hammadde, ambalaj, üretim kazanları edinmeniz gerekir ( tavsiye etmem)...
Büyük düşünmüyorum derseniz...
Hiç üzerinde durmadım ama oto kimyasallarını üretmeyi deneyin ve pazarlamasını kendiniz yapın ( üretimide tabiki) ( tavsiye ederim)
yseckiner
Yılmaz SEÇKİNER
Forum Sorumlusu
Profesyonel Üye

Üyenin toplam puanı 100
Çevrimdışı Çevrimdışı

Okul: Ege Üniversitesi Fen Bilimleri Ens.
Meslek: Kimyager
Firma: YST Kimya İlaçlama & Pergavitae

Teşekkür
-Edilmiş: 928
-Alınan: 1013

Site
« Yanıtla #13 : Mayıs 25, 2013, 08:07:16 ÖÖ »

Evet arkadaşlar üretmenin maliyeti gerçekten ayrı bir dert. O yüzden iyi pazar bulmadan üretim yapmayı mantıklı bulmuyorum ben de sizler gibi.

Kimyager Yılmaz SEÇKİNER

samet05203
Profesyonel Üye

Üyenin toplam puanı 446
Çevrimdışı Çevrimdışı

Okul: DİCLE ÜNİVERSİTESİ
Firma: AYAN KİMYA

Teşekkür
-Edilmiş: 87
-Alınan: 758

« Yanıtla #14 : Mayıs 25, 2013, 06:52:25 ÖS »

arkadaşlar bazı arkadaşlar oto bakım ürünleri üretimi yapın diyor ısrarla tavsiye etmediğimi söylemek istiyorum ben üretttiğim halde iyi satışı yakaladığım halde daha yüksek kar sağlayacak ve az uğraştıracak ürünler varsa onları üretmeyi tercih ediyorum.oto bakım ürünleri hem piyasa hemde ciddi üretim bilgisi gerektirir.
isterseniz beni dinlemeyip ne demek istediğimi tecrübe edebilirsiniz.çoook uğraşırsınız.hiç gerek yok.bir bidon ürün stacam diye kırk takla atmaya hiç gerek yok.sonrasında işi ve ürünleri oturtamayacağınız için sorun yaşarsınız.bu sorun küçük de olabilir büyük de .sonuçta el bebek gül bebek baktığımız araçları temizlemek için kimyasal yapacaksınız.bunun boyaya zarar verdiğini düşünsenize.bunu ne ile telafi edeceksiniz.

onun yerine al sat yapmayı deneyin.müşterilere ulaşmaya çalışın.kime ne satsam diye düşünün.satış yapılacak o kadar çok yer var ki,kendi satış bilginizi ve ürün bilginizi geliştirin.

piyasadaki ürünlerin özelliklerini ve hangi sektörlerde kullanıldıklarını ne şekilde kullanıldığını öğrenin ki sonrasında üretim kararı aldığınızda ürün özelliklerini ,piyasa ihtiyaçlarını bilmeden kime ne üreteceksin.

bu işe yeni başlayan biri için ilk olarak üretimle başlamak herhalde en yanlış şey olur.tabi satış yaparken üretimi de araştır bu satış yapmana mani değil ki.elinde sağlam bir ürün olsun sonrasında ürettiklerinden de verirsin.(ürünler oturunca)

NE DEMİŞ ATALARIMIZ "DAMLAYA DAMLAYA TİTRASYON OLUR"
www.ayankimya.com
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Link Parkı : Hedef Kitlenize Ulaşın..
Link almak için tıklayınız   l      Link almak için tıklayınız l

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Sitemap XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal