Kimyaturk Kimya Forumu
Kasım 01, 2014, 06:25:41 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Forum   Yardım Takvim Giriş Yap Kayıt  
Reklam Alanı

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: OTO LASTIK PARLATICI  (Okunma Sayısı 7162 defa)
A A A A
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
timucin212
Ziyaretçi
« : Temmuz 28, 2010, 12:16:56 ÖÖ »

MERHABA arkadaslar oto lastık cilası denilen urunun
banaformülünü verebılcek arkadaslar varmı  otomobil sektorunde calısıyorum ve ürün hem pahalı ve hem kalıtesi düsük    kavcuk lastıkleri parlatan uzun süre koruma saglıyan bir formul icin yardımcı olursanız sevınırım tesekürler

Mesajınıza teşekkür eden üyeler:

Emre KOZ

Bu mesaj için, 1 üye teşekkür etti!
Kimyaturk Kimya Forumu
« : Temmuz 28, 2010, 12:16:56 ÖÖ »

Reklam Alanı
celikmessut
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : Temmuz 28, 2010, 12:58:03 ÖÖ »

Arkadaşım
Her önüne gelen forumdan formül istiyor, neden biraz araştırmıyorsunuzda armut piş ağzıma düş taktiğini uyguluyorsunuz. Biraz araştırın kaynak okuyun vs vs. Birisi çıksın formülü versin, temin edilecek firmaları versin, oranları versin eee sonra ne kaldı geriye, birbirlerine katma işlemini yapamayacak insan yoktur herhalde.

Ayrıca forumu bile biraz araştırsanız belki bişeyler çıkacak, az önce üye olmuşsun hemen lazım ayaklarına yatıyorsunuz, özel mesaj gönderiyorsunuz. YOK KARDEŞİM İLGİLENMİYORUZ SİZİN GİBİLERLE
timucin212
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Temmuz 28, 2010, 12:26:07 ÖS »

biraz önce uyu olmam neyi ifade ederki ayak mayak bu sekil konusmalar sen ehger kimya ile ilgilenmis olsan kültürlü olurdun ve konusman hos olurdu simdi bana cvp yazma senin gibilerle ben kültür anlayısı muhabeti yapmıcam
mustafa57
Uzman Üye

Üyenin toplam puanı 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

Okul: YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Meslek: YÜKSEK KİMYAGER/ÇEVRE GÖREVLİSİ

Teşekkür
-Edilmiş: 21
-Alınan: 166

« Yanıtla #3 : Temmuz 28, 2010, 12:39:43 ÖS »

arkadaşım timucin212 haksızsın. ayrıca kültür anlayışı muhabeti yapmıcam diyorsun ama yazdıklarına bir bak..
(uyu değil üye)
(ehger değil eğer)
(cvp değil cevap)
(muhabeti değil muhabbeti)
(yapmıcam değil yapmayacağım)

tabi bunu yazdım insanların kültürü sadece yazı imla kurallarıyla ölçülmez

ama önce ben derimki kendine bir bak sonra başkalarının kültürünü yargılamaya geç

gokmenkemer34

celikmessut
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Temmuz 28, 2010, 12:45:35 ÖS »

İnsanların 1-2 satırlık yazısıyla nasıl da kültürünü anlayabiliyorsunuz şaşıyorum. Malesef bu forumla ilgilenen cevap veren, kitap isteklerini yerine getirmeye çalışan o kadar az insan varken. Yeni üye olmanızdan kasıtım ise bu forumu sadece kendi istekleri aradıkları birşeyi sorup cevabını aldıktan sonra bir daha uğramayan kişiler yüzünden yazdım, ben sözlerim arkasındayım. Yıllardır bu forumdayım neler gördük, cevap vermedi diye ne küfredenler, ne insanlağımızı bırakanlar ve en son sizin yazdığınız gibi kültürümüzde eksikmiş. Ben teşekkür ederim yazdıklarınız için.
Bu arada asıl sizde Kimya ile ilgilenseydiniz, etik olmayan formül isteme olayına girmez en azından nasıl yapılır neler kullanılır diye mesaj yazar, gerisini Kimya bilginizi pratiğe döküp gösterirdiniz.

celikmessut
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Temmuz 28, 2010, 12:47:41 ÖS »

mustafa 57 Teşekkürler.

Malesef çok sık oluyor böyle şeyler,
timucin212
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Temmuz 28, 2010, 01:13:37 ÖS »

önce hitap etmesini sonra insanların incilcegini düsünmelisin sonra saygıyla karıstırıp sevgi beklemelisin 
ilk cevabın ayak mayak olursa son cevabında inanınıyorumki  insanları hakir görmendir benim konuma lütfen yazmayın ben sizinle ugrasmıcam...
BLAUPUNKT
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Ekim 05, 2010, 10:31:30 ÖS »

forum sorumluları çok saygısız davranıyosunuz  böyle hitap şekli olmaz  vede  googleye  oto yıkama formulu  yazdıgınızda  bu  saygısızlıgınız çıkıyo ilk olarak  forum ailesinin etkin kişileri olarak hitap şeklinize DİKKAT etmeniz gerektiğini düşünüyorum  bu + bir eleştiridir dikkatinize!!!
samet05203
Profesyonel Üye

Üyenin toplam puanı 446
Çevrimdışı Çevrimdışı

Okul: DİCLE ÜNİVERSİTESİ
Firma: AYAN KİMYA

Teşekkür
-Edilmiş: 87
-Alınan: 757

« Yanıtla #8 : Ekim 05, 2010, 11:53:08 ÖS »

aslında böyle mesajlara hiç cevap yazmamayı öğrenemedik sonra hep böyle büyüyor konular.herkes kendi işini yapmalı bence.formül vermek önemli değil forumu araştırırsa zaten bulacak birkaçtane.diyelim ki formülü denedin tutmadı.ne yapacaksın yine foruma yazı yazacaksın.diyelim ki o da olmadı çünkü foruma ne insanlar geliyor bazen.biliyormuyuz ki o kişi doğru bilgiyi bilip bilmediğini.ben formül gördüğüm zaman ilk olarak her kimyagerin yapması gerektiği gibi neyin ne işe yaradığını belirliyorum bu işe bu formül gider mi diye düşünüyorum.oranlar düşük geldiyse yükseltiyorum.bunları düşünürken zaten derinlemesine araştırmışımdır ilkin.en son bir uygulama kalıyor deneme sonucunda başarı da sağlarsam üretime geçiyorum.peki kardeşim bir formüle baktığında kaçının ne işe yaradığını yorumlayacaksın.çok firma var piyasada küçük formüller bulup üretim yapmaya çalışan ve 5kg denemeler yapan sadece bunlarla milyarlarını harcayan ve bir sonuca ulaşamamış olan.ulaşamazlar çünkü neyi niçin kullandığını bilmiyorlar.bunlar benim gördüklerim .isteyen devam eder bir formül arar bulur geliştirebilirse geliştirir ki bilgi lazım bunun için.isteyen işi ehline bırakır yanına bir kimyager alır çalıştırır ve kimyasal üretimine girer.size şunu söyliyeyim 2000 lira kadar tutar lastik parlatıcı hammaddeleri .yaptınız diyelim ki 200 kg 1 saat sonra iki faz oluştu çöktü yani .olayıda bilmiyorsun ne yapacaksın .ben söyliyeyim çöpe atacaksın.bunu şunun için anlattım.pahalıya geliyor diyorsun ya çöpe attığın malzeme senin için daha pahalı olacak.sizin iyiliğiniz için söyliyorum.siz bana kaçgün etkisinin gitmesini söyleyin ben size verdiğiniz adrese numune gönderteyim.

S.C.

NE DEMİŞ ATALARIMIZ "DAMLAYA DAMLAYA TİTRASYON OLUR"
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor
Kayıt Olunuz Ya da Giriş Yapınız
www.ayankimya.com
shapiro
Uzman Üye

Üyenin toplam puanı 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

Okul: EUMPE
Meslek: Senior Chemical Engineer
Firma: QM & CTO

Teşekkür
-Edilmiş: 3
-Alınan: 390

« Yanıtla #9 : Ekim 06, 2010, 07:36:18 ÖÖ »

Konuyla ilgili bazılarının ifadelerinden rahatsız olduğum için kendimi yazmak zorunda hissettim. Kimya bilimi tahsili yapmış değerli kimyager ve kimya mühendisi arkadaşlarım formumuzun bir filtreleme sistemi olmalı bence, her önüne gelen üye olamamalı. Böylece seviyesizliğin önüne geçilebilir. BENKİMYA ve samet05203 arkadaşlarıma bu konuda tamamiyle destek verdiğimi ve yanlarında olduğumu ifade etmek isterim. Siz değerli arkadaşlarıma saygı ve sevgilerimle.
BLAUPUNKT
Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Ekim 06, 2010, 08:41:05 ÖS »

kimyatürk yerine  kimycıların buluştuğu  adres olabilir? birbirinize bilgi verirsiniz kimyager olmayan bilgilendirilmez gibi filtreler koyarsınız..
kendiniz pişirir kendiniz yersiniz  bu işe meraklı olanlar  okula yeni başlayanlar amatör olanlar hevesli olanları  aranıza almazsınız mutlu olursunuz  formun geneli bunun üstüne gibi  ama  kimyager olup bilgi paylaşan bazı dürüst insancıl arkadasların hakkını yemeyelim  onlar insan olup öğrenmek isteyen herkese yardımcı oluyolar... yani kısacası  arkadaşlar kimyager olmayıpta özenen ve başarı gösterebılcek insanlara neden yardımcı olmayalım?Ney?
ben kimyager değilim  ama aşağı yukarı kendi branş yaptığım ürünlerde 22 tane kimyagere labaratuarımda  örnekli  şekilde imalat ve tekniklerini öğretiyorum onların okudugunu ben uygulatıyorum.. bu nedemek?Ney
ben veya benim gibi amatör başlayanlar sonrasında faydalı olcak işler yapıyorumuş demektir bu sadece bir örenekti  umarım anlamışınızdır  vede  seviye konusunda  katılıyorum bir insan birşey sordu diye  böyle uğraşmayacağım gibi  kibirli hareketlerden kaçınıp  saygılı olmalıyız
kucak dolusu sevgilerle
samet05203
Profesyonel Üye

Üyenin toplam puanı 446
Çevrimdışı Çevrimdışı

Teşekkür

« Yanıtla #11 : Ekim 06, 2010, 11:42:57 ÖS »

bende senin gibi arkadaşlarım bayağı oldu.bizler zaten genelde kimin ne olduğunu sorgulamıyoruz.sorgulanan kişşiler kimler biliyormusun.konu hakkında hiçbir bilgi edinmeyen kişiler forumda direk baştan sona kadar herşeyi öğretmek istediklerinde özellikle bu tip tartışmalar çıkıyor.benim bir üstteki cevabımı bir kez daha oku belki de sitedeki birçok kişinin görüşlerini yansıtıyordur diye düşünüyorum.bu şuna benziyor taşıma suyu ile değirmen döndürmek gibi.bunları üreten kişilerin bir şekilde kimya ile bir ilgisinin olması gerkir.ya kendisi bilecek ya da bilen kişilerle çalışacak.böylelikle daha kısa zamanda iyi sonuçlar alınabilir.bu işi bir yerde öğrenmeyipte 22 tane kimyagere uygulatmak ya yaşınız 50 -60 falan olmalı ikinci bir seçenek yok yani.kimyanın bir çok kolunda dök karıştır sistemidir .önemli olan neyi niçin döktüğünü bilmektir.ki bu tür dök karıştır sistemini kolaylıkla öğrenebilirsiniz.kimyager olmanıza gerek yok.bir yerde üretimini görmüşseniz kimyager olmaya gerek yok.ama iş argeye gelince biraz duralım.o zaman gerçek anlamda bu işlerden anlayan kişilere gerek var.siz daha iyi bilirsiniz ne konumda olduğunuzu bilmiyorum belki çok kolay şeylerde ne kadar zorlandığınızı.elinde bir formülasyon bulup üretime başlayan kişiler piyasaya çıkıyor 30 kg lık sıvı sabunu millete 10 tl ye veriyorlar millette ucuz deyip direk alıyor bilmiyorlar ki maliyeti aslında 20 tl iyi bir sabunun.sonra alıyor sabunu eline ovalıyor .ovalıyor...neredeye alaaddinin sihirli lambasından cin çıkartacak yani o kadar ovuşturuyor.sonra temizlik kimyasalı satmaya gidiyorsun millet sana öcü gibi bakıyor ilkin.güvenmiyor vb..ne hakları var bu tür kişilerin bu kimya sektörüne leke sürmeye..sizce hakları var mı?biz kimyager olabilmek için 16 sene okuyoruz .adam ikokuldan itibaren çalışıyor para kazanıyor.o kadar sene çalışıp hayatın kurnazlıklarını öğreniyorlar.okuldan mezun olana kadar evini alanlar hayatını düzene koyup evlenenler bile var.biz ortalama 24 civarı okuldan mezun oluyoruz askerlik falan derken yaş oldu 26 ve halen bir iş sahibi olamadık.2 sene de garanti iş ararız.benim 1,5 yıl oldu halen arıyorum baktım olmadı küçük bir sermaye ile temizlik ürünleri üretimi işine girdim.28 yaşına geldik halahiçbir yatırımımız yok.hayatımız 28 senesi boşa gidiyor gibi.sonrasında ise yatırımı olmayan bir kişi parası olmayan bir kişi mutlu olabilir mi?yani şöyle veya böyle o bahsettiğimiz kişiler bizim adımızı karalamakla bizim hayatımızı çalıyorlar.herkes anladığı işi yapsın demekle işin boyutu buralara kadar uzanıyor.bazen de diyorum ki herkesin rızkı neyden ise ona mani olamayız.kişiler uğraşsın çalışsın kimyager olupta hiç çaba göstermeyenler de var.bu kendi cephemizden de çok yara alıyoruz.Allah bilgiyi isteyene ,parayı da istediğine verirmiş.herkes birşeyleri doğru dürüst yapmaya çalışsın.eline bir kazan alan kişi hemen imalat yapıp millete satmaya çalışmasın.etüdünü iyi yapsın.en önemlisi iyi araştırsın.yoksa bu sitede kimse sen kimsin diye sormuyor .sen kimyager değilsen sana yardım etmiyoruz demiyor.zaten konu hakkında bilgisi olmayan kişiler kendini çok rahat belli ediyor.millette bunu anlayınca dövülecek adam bulduk hadiyin hurra dermiş gibi çullanıyoruz.çünkü bu konularda hepimiz yaralıyız.sadece bu forumda değil bütün forumlarda eğer forum içinde araştırma yapmadıysan yada googleye bile bakmadıysan çok büyük tepkiler alır o kişiler.bunlar normal şeyler.en son şunu söylüyorum millet olarak yardımsever bir milletiz.ama yardımda edilmiş olmak için azıcık da olsa onu hak etmek gerektiğini düşünüyorum.
« Son Düzenleme: Ekim 06, 2010, 11:43:59 ÖS Gönderen: samet05203 » Kayıtlı

www.ayankimya.com
BLAUPUNKT
Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Ekim 07, 2010, 04:16:50 ÖS »

anladım hak veriyorum  fakat yarayı bu tarz imalatçılar kadar  sermayesizliktende alıyorsunuz anladığım kadarıyla!!
ben şunu belirtmek istedim  burda yardımcı olduğunuz insanlar başarılı olduklarında bir yol tutturduklarında inanın geri dönüşü oluyo manevi anlamda bunlar sizin sayenizde oluyo bu gurur verici değilmi?
burda googleye yazı yazamayıpta sizden birşeyler öğrenip bunu ülke menfaatleri ve milli servet adına kazandığı zaman şahsım adına  ben gurur duyuyorum forum  yöneticileri ve sizler adına tabiki şunu demiyorum elinizdeki formülleri paylaşın. asla  ama yardımcı olabilirsiniz  yol gösterebilirsiniz!! aynı şeyleri farklı renklerde konuşuyoruz aslında
saygılar
samet05203
Profesyonel Üye

Üyenin toplam puanı 446
Çevrimdışı Çevrimdışı

Teşekkür

« Yanıtla #13 : Ekim 07, 2010, 04:30:05 ÖS »

google ye yazı yazmayı ben araştırmak anlamında dedim.hiç çabalamamaktan bahsettim.burada olan bir çok kişi zaten kendini bazı konularda özellikle de formül paylaşmayayım gerekirse benimle beraber mezara gitsin yargısını aşmış insanlar.tabiki insanlara yardımcı olmaktan yanayız.bazı kişileri görüyorum hayatta kimyacı olmadıkları halde bu işlerle uğraşıyorlar ve gerçekten öğrenmeye çalışıyorlar ben bu kişileri görünce seviniyorum.kendimin daha fazla çabalaması gerektiğine kanaat getiriyorum.ama lütfen biraz gayret buradakiler bundan fazla birşey istemiyorlar inanın.herkese başarılar diliyorum.

www.ayankimya.com
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Link Parkı : Hedef Kitlenize Ulaşın..
Link almak için tıklayınız   l      Link almak için tıklayınız l

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Sitemap XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal